Zapisując się do grupy, znajdujesz się w naszym domu. Jeżeli panujące w nim reguły Ci nie pasują, nie musisz tu wchodzić.
Jeżeli jednak wejdziesz, respektuj jego zasady, nie podważaj ich i nie dyskutuj z nimi!
Zasada nadrzędna: Jesteśmy dla siebie UPRZEJMI. Do rozmówców staramy się odnosić z szacunkiem, nawet, jeżeli jesteśmy odmiennego niż oni zdania. Nie używamy wulgaryzmów, staramy się mówić/pisać poprawnym językiem. Różnić też się mozna ładnie… To jest NASZE MIEJSCE i ma być w nim przyjemnie.
Wszelkie odstępstwa będą karane banem, a recydywa wykluczeniem z grupy.
Punkt 1.
Kochamy wszystkie pieski, ale promujemy WYŁĄCZNIE hodowle i szczenięta z rodowodem Związku Kynologicznego w Polsce. Nie oznacza to, że właściciele piesków w typie rasy lub nie posiadający psa, nie mogą należeć do grupy, jednak…(patrz punkt 2)
Punkt 2.
Jakiekolwiek próby lansowania zwierząt z innych krajowych organizacji kynologicznych, specjalnie próby reklamowania miotów, ew. agitowanie w tym kierunku innych członków grupy poprzez PW, będą skutkowały natychmiastowym dożywotnim usunięciem z grupy i wpisaniem na „czarną listę” portalu. W związku z powyższym, bardzo prosimy o nie umieszczanie zdjeć cavisiów, jeśli są spoza spoza ZKWP.
Punkt 3.
Zawsze będzie nam miło przywitać opiekunów uratowanych cavisiów adopcyjnych i poznać ich historie. W przypadku przedstawiania pieska kupionego poza ZKWP jako adopciaka, grupowicz bez ostrzeżenia i bezpowrotnie zostanie usunięty z Cavalierworld.
Punkt 4.
Umieszczając na forum zdjęcie swojego pieska, żeby się nim pochwalić, podpiszcie je imieniem rodowodowym (np. GRUSZECZKA z Babiego Gaju, PIKUŚ Caviniunio FCI). Inaczej będziemy zmuszeni je usunąć. Bardzo nie chcemy bawić się w policjantów, więc starajcie się o tym pamiętać!
Punkt 5.
Nie ma głupich pytań. Jednak zanim zadasz jakiekolwiek, skorzystaj, proszę, z lupki, czy aby ten temat nie był już poruszany. Być może odpowiedź już na Ciebie czeka…
Punkt 6.
Na grupie można pokazać i zaoferować sporadycznie cavisiowe gadżety i drobiazgi, dzieła własnych rąk, interesujące produkty. Bardzo prosimy jednak nie robić z niej grupy handlowej. Nachalne oferty sprzedażowe będą blokowane i usuwane. Razem z oferującym.
Punkt 7.
Dla zrozumienia pełnego sensu wątków, dobrze jest móc przeczytać wypowiedzi wszystkich dyskutantów. Dlatego sugerujemy zdjęcie blokad innych użytkowników FB będących członkami Cavalierworld. Blokowanie admina czy moda jest niedopuszczalne i równoznaczne z wykluczeniem z grupy.
————————————–
Będzie nam miło, jeśli nowy członek grupy, właściciel Cavisia (i nie tylko) zechce przedstawić się króciutko.